Casanova Sútra Epizoda I.

Posted by aura On August 5, 2010 Comments Off


I. EPIZODA


Abrahadabra, Abrahadabra, opakoval jsem uvnitř promrzlého těla v naději, že alespoň zaříkávadlo velkého Ala pomůže vyvolat v mém těle teplo, když už selhaly všechny pokusy o magické rozehřátí těla skrze Naropovu jógu, tibetské tummo tummo. Opustil jsem centrální Sušumnu a během Abrahadabra dýchám Pingalou. Věře, že mi to zachrání život, vdechuji i vydechuji pravou nosní dírkou, zatímco přes rukavici ukazováčkem tlačím na bod GV4, jehož přezdívka, Brána života, v mé situaci nabírá fatálních rozměrů. V posteli jsem tenhle nejdůležitější bod jangové energie sexu ovládal vždycky skvěle… V sexuální tantře Vama Marga funguje jako probouzeč nadrženosti, vitality, touhy po lásce či po splynutí.

Jenomže co zmůžu zahrabaný ve sněhu druhé nejvyšší hory světa s rukama tak prokřehlýma, že se při doteku bojím, aby mi neupadl prst?

Je to špatné, hodnotí ta rozumovější část mé osoby. Rána nedožiješ.

Čas zde plyne jinak. Spánek funguje jak kocovina a tělo selhává jako při předávkování. Zatímco se vůle snaží zachovat klid, hlava již v záblescích polosnů bilancuje. Loučí se s tímto světem. Nesmyslné vzpomínky na dětství přetrhávám přemýšlením nad tím, jak jsem se sem, do téhle situace, vlastně dostal…

Spustila to má holka Ješe Li.

Jediná ženská, kterou jsem miloval, mě beze slova opustila. Byl jsem dost zoufalý, snažil jsem se zjistit, kam mohla zmizet. Od známých jsem se dozvěděl, že odjela hledat nějaké kung fu osvícení do Číny či co, ale nikdo nevěděl žádné podrobnosti. Kromě jejího nesympatického strýce, u kterého vyrůstala. Strýc byl ve vedení banky, která se zabývala reinkarnačními konty. Když mi o nich Ješe Li vyprávěla poprvé, považoval jsem to za filozofický vtip. Něco jak hádanky o cestování v čase. Ovšem pak jsem zjistil, že tato blbost skutečně existuje. 21. října 1996 se širší veřejnost poprvé dostala k bankovnímu tajemství o existenci reinkarnačních kont. Časopis Newsweek tehdy popsal reinkarnační konto Prométheus, ze kterého si můžete vaše vlastní peníze vybrat teprve 23 let potom, co umřete. Nejde o maličkost. Minimální vklad u švýcarské banky, která se reinkarnačními konty zabývá, odpovídá ceně bytu. Na tyto peníze nemá nárok nikdo z vašich dědiců, ani vaše děti. Na peníze uložené na vašem reinkarnačním kontě nebudou mít nárok ani rodiče vašeho příštího těla. Peníze si budete moct vyzvednout jen vy sami, a to nejdříve 23 let po vaší poslední smrti. Zatímco nám to zní jak komedie, tibetští tulkuové, nejrůznější magické řády a další reinkarnovaní tyhle konta berou sakra vážně. Věří, že jim pomůžou v příštím vtělení navázat na rozdělanou práci a dosaženou životní úroveň. Ovšem úplně nejvážněji celou věc berou banky. Strýc Ješe Li bere vážně i vtipy, takže ze zprávy o “nelegálním” znovuzrození mrtvého klienta jejich banky musel dostat infarkt. Teď tady stepuje po mramorové podlaze sem a tam a snaží se svůj pocit přelít na mě.

“Umíš si představit, co se stane, pokud nějaká finanční nebo politická skupina uzná Naropu pravou reinkarnací? V devadesátých letech se to stalo. Tři malí kluci tehdy říkali: Pane, já jsem reinkarnovaný Karmapa.

Nikdo si nebyl jistý, který z nich, pokud vůbec některý, je skutečným reinkarnovaným Karmapou, a tak začal neuvěřitelný tanec o miliardy. Vždyť jen barák, který po zesnulém zůstal, klášter Rumtek, ukrývá poklady v hodnotě několika miliard dolarů. Poklad měl dostat ten z kluků, o kterém se oficiálně řekne: Ano, ty jsi reinkarnací mrtvého Karmapy.

Kluci už vstupují do středního věku a jejich spor o miliardy stále neskončil. Všem už z toho třeští hlava a teď si do toho nějaký pobuda začne hrát na Naropu. Chápeš, co by se mohlo stát? Vždyť i Karmapové se klaní sochám Naropy! Aby ne, když Naropa založil jejich církev! Musíme ho najít dřív, než se ho ujme nějaká vlivná skupina..”

Bylo na něm vidět, že banka strýce Nesympaťáka bude mít v této hře velké prachy, ale i tak jsem nechápal, proč mi to všechno vypráví. Přijal jsem jeho pozvání v naději, že pro mě má vzkaz od Ješe Li.

“No jo… A co s tím mám společného já?” Ptám se už ho dost otráveně.

“Naše banka má s případným Naropovým převtělením závažné finanční propojení, a proto byl vypracován tajný program na jeho rychlé nalezení. Musíme mu vysvětlit vážnost situace dřív, než z toho vznikne kauza.”

Řekne strýc a popisuje podrobnosti jejich plánu. Podle nadšení, s jakým mi vše popisuje, je mi jasné, že strýc Ješe Li vypracoval tajný program osobně. Dost by to k tomuto chladnému chlápkovi sedělo. Zjednodušeně řečeno, vybrali sto nejvýznamnějších tantriků současnosti a nasadili k nim své lidi, kteří se mají vetřít do jejich přízně, a pak čekat a spoléhat na přísloví Vrána k vráně sedá.

“Je jasné, že jestli někdo najde Naropu, tak to bude někdo, kdo ho zná z minulých životů. Tedy jiný láma nebo tantrik!

Nedůvěřivě jsem si ho změřil. Nechtělo se mi uvěřit, že tenhle bezcitný pán Banka věří něčemu jinému, než jsou peníze jeho mramorové banky.

Postřehl mé pochybnosti. A dodal.

“Svět New Age je malý, dříve či později se student významného tantrika setká s někým, kdo ví o novém vtělení Naropy…”

Mluvil a mluvil a do toho si ve stoje nalíval skotskou. Vlastně má pravdu, pokud budu v Asii v okruhu lidí New Age dříve či později potkám i Ješe Li.

“Tak co, bereš to?” Zeptal se mě a dodal: “Potřebujeme lidi, jako jsi ty.

No a já bych potřeboval čas na rozmyšlenou, mám na léto jiný plány.”

Toho chlapa není dobré si rozházet, ale taky není dobré s ním cokoliv podnikat. Chtěl jsem si to celé dobře rozmyslet. Strýc dělal, jako by mě neslyšel, napil se a podal mi obálku.

“Máš tam všechno, co potřebuješ k nalezení tvého nového tantrického gurua“, ušklíbl se.

“A až spolu najdete či lokalizujete toho podvodníka Naropu, předáš případ nám. Tím tvoje mise skončí. Za odměnu ti prozradím, kde najdeš Ješe Li, a k tomu dostaneš honorář, za který budete moct celý rok bezstarostně cestovat.”

Udělal bych cokoliv, abych ještě jednou mohl vidět jeho neteř. A ten parchant to věděl.

Comments are closed.