11.2.2000 | Lidé v rozvojových zemích se lépe baví

Posted by aura On February 11, 2000 Comments Off


..

Duchovní festival přinese mnoho zajímavého pro širokou veřejnost

Rovnost

11.02.2000

PETR LEHOTSKÝ

ZLÍN. O léčivých účincích čaje a hudbě, která pozvedne sebevědomí a mysl, se mohou obyvatelé Zlínska přesvědčit na Prvním ročníku Zlínského duchovního festivalu.

Až do 19. února festivalový program přiblíží oblasti života, jejichž společným jmenovatelem je duchovní obohacení života. “Ve Zlíně je tradiční názorová nezávislost,” řekl k výběru Pavel Hlavinka.

Návštěvníci se doví informace o meditacích, astrologii a relaxaci či zda náš život řídí osud, náhoda nebo úděl. Zájemci se mohou zúčastnit veřejného mistrovství v telepatii, o jejíž existenci organizátoři tvrdí, že je jí schopen každý. Zajímavý bude i program Jak objevit duši dítěte, který pomůže rodičům pochopit vývoj potomků.

Festival je garantován současnou duchovní autoritou -mystikem, astrologem a cestovatelem Jaroslavem Dobešem. “Narodil jsem se v Praze, ale ke střední a jihovýchodní Moravě mám zvláštní vztah, neboť jsem zde prožil léta dospívání. Žil jsem v Římě, kde jsem se setkal s vatikánskými knězi, kteří mi změnili život. Studoval jsem sufijské praktiky na Blízkém východě a pobýval u mistrů indického sub-kontinentu,” řekl Dobeš.

“Pokud člověk nepřežije zázrak na vlastní kůži, neuvěří, že je to možné,” říká. Jako příklad uvedl, že se na Filipínách setkal s místním lékařem, který operoval pacienta holýma rukama bez narkózy. “Stejně jako většina lidí jsem něco podobného již viděl v televizi. Když jsem na vlastní oči spatřil, jak se lékaři prsty noří do pacienta, uvěřil jsem, že jde o zázrak,” říká cestovatel.

K festivalu uvedl, že by se měl konat pravidelně každým rokem. “Je škoda, že se naše společnost nedokáže bavit. Kdyby bylo na mně, pořádal bych festival častěji, třeba každý den. Na rozvojových zemích se mi líbí, že ačkoli tam žijí chudí lidé, dokáží se radovat z každé maličkosti. Třeba i z toho, že ráno vyjde slunce,” uzavřel Dobeš.

Comments are closed.