14.2.2000 | Festival otevírá srdce nemocným i úspěšným podnikatelům

Posted by aura On February 14, 2000 Comments Off


..

Festival otevírá srdce nemocným i úspěšným podnikatelům

Zlínský a moravský den

14.02.2000

DAVID KAROLA

Přibližně stovka lidí absolvovala víkendové semináře v rámci zlínského duchovního festivalu mystika a cestovatele Járy Dobeše. Jak přiznávají, poznávání duchovna jim pomáhá lépe zvládat každodenní i nenadálé problémy. “Tento pohled na svět mi například také umožňuje zachovat rozvahu a lehkost při rozhodování o spravedlnosti,” tvrdí zlínská soudkyně Eva Bučková, která je spolu s vysokoškolským asistentem právnické fakulty Pavlem Hlavinkou lektorem festivalu.

Proč jste se rozhodli uspořádat právě duchovní festival?

Zlínu byla vždy přisuzována volnost myšlení, a proto bylo trochu zarážející, že tady chybělo něco netradičního a svobodného.

Co návštěvníkům může festival přinést?

Nabízíme alternativu běžného života pro toho, kdo od života očekává víc než vstávání v šest ráno, osm hodin strávených v práci a po večerních zprávách jít zase spát.

Jak byste charakterizovali návštěvníky?

Na festivalu jsem poznala tváře lidí, kteří obdobné akce navštěvují častěji. Stalo se to součástí jejich života. Nové zájemce sem zase přilákala zvědavost a touha poznat více. Mnozí na tato setkání chodí také proto, aby porozuměli svým blízkým, kteří se duchovním světem již zabývají. Zavítali k nám studenti i úspěšní podnikatelé.

Mnoho lidí se asi bude o vás domnívat, že “to nemáte v hlavě v pořádku” a že se snažíte pouze bez smyslu utéci od běžného života. Co byste jim odpověděli?

Většina z nás se poznání snaží přenášet do běžného života. Nemělo by přece smysl utéci od běžného života jenom na víkend a pak se vrátit zpět do chaosu tohoto světa. Právě zde se mohou setkat lidé, kteří se zabývají například mystikou a duchovnem jenom individuálně Tady zjistí, že rozhodně nejsou sami. Uvědomí si, že naopak blázny jsou spíše ti, kteří většinu času tráví sledováním televizních seriálů.

Obdobné seance mohou využívat i různé sekty k získání nových členů. Jak lidé poznají, že jejich přízeň někdo nechce zneužít?

První varováním je skutečnost, že se vám někdo snaží určitým způsobem říkat, jak máte myslet. Vůdce rovněž tvrdí, že co hlásá on, je to nejlepší. V tomto okamžiku je nejvyšší čas odejít.

- – - – -

Foto dne

Příznivci duchovna meditovali a soutěžili v telepatii

Součástí duchovního festivalu cestovatele a mystika J á r y D o b eš e, který proběhl o víkendu ve Zlíně, byla soutěž v telepatii. Účastníci se snažili uhádnout jeden z pěti symbolů, zobrazených na pětadvaceti kartách. Vítězkou se stala Gabriela Střítezská. Té se podařilo uhádnout hned šest symbolů po sobě. “Asi mám v sobě nějaké telepatické schopnosti, to pravděpodobně nebude náhoda. Dá se toho využít v každodenním životě,” uvedla s úsměvem Střítezská. Zájemci si mohli vyzkoušet také dynamickou meditaci, navštívit čajovnu nebo vyzkoušet bubnování na netradiční nástroje.

(dav)

Comments are closed.