De Sade Sútra 5. předpremiéra – pokračování

Posted by aura On November 9, 2011 Comments Off

Nedělní ráno mě bolela hlava z náročné meditace jezuity Cacelly pro Čtvrtky, kterou během svého pobytu v tibetském klášteře ze vzoru Ignáce z Loyoly transformoval do podoby tantrické Guhjasamádži.

Cacellova meditace pro Čtvrtky je skutečný spirituální sadismus. Nejdřív si představujete okamžiky lásky, sounáležitosti, štěstí a přátelství, které jste v minulosti prožili. Tyto střípky dojáků v sobě skládáte do mozaiky nádherného pocitu. Když se vám povede odložit rušivé myšlenky, sarkasmus či smutek, abyste aspoň na několik vteřin ucítili lásku nádherných pocitů tohoto života, začnete tento ucelený pocit lásky vnímat jako teplé světlo na hrudi.

Dál záleží na schopnosti koncentrace, ale když prožitek teplého světla dosáhne vrcholu, což může být za dvacet minut, dvacet vteřin nebo třeba dvacet hodin, proměníte teplé světlo lásky, kterou jste prožili v minulosti svého života, ve slunce a necháte jej vycházet ze srdce nad obzor, jímž je vaše hlava. Tento rozbřesk, který Cacella nazýval Svítáním duše k Bohu, si držíme co nejdéle, takže slunce své lásky necháváme těsně nad hlavou coby svatozář znovu dvacet minut, vteřin nebo hodin, a to až do chvíle, kdy toto slunce lásky naší minulosti převezme Bůh a prožitek extáze toho, že Bůh je láska.

Pokud tento okamžik nepřijde, nic si nevynucujeme, a z fáze svatozáře rovnou přejdeme k hněvivé formě tohoto Cacellova cvičení. Pokud Bůh-láska přijde, pak k hněvivé formě přejdeme, až to vyplyne shůry. V okamžiku, kdy přistoupíme k sadistické hněvivé formě, necháme toto slunce Boží lásky, aby blesky a ohněm ničilo lidi, budovy, vzpomínky, místa, projekty, na kterých nám v životě záleží a záleželo nejvíc.

Jako blesk apokalyptického filmu spalujeme Sluncem Boží lásky vše, co je nám milé – tak dlouho, až skončíme v troskách. Pak potopou a výbuchem  zničíme i vše ostatní, co na světě zůstalo, abychom pak v černé nicotě bez života a ničeho čekali, co nám poslední soud přinese.

Opět si v tomto čekání nic nevynucujeme.  Pokud shůry nepřijde nic, pochováme se v představách do hrobu zničeného světa a z této temnoty hrobu postupně ukončujeme cvičení. Pokud poslední soud přinese rozřešení shůry, pak jej následujeme a plně tím, díky Cacellově křesťansko-tibetské meditaci, prožijeme v jednom pocitu jak to, že Bůh je láska, tak i to, že je zároveň ničitelem  a realizátorem Posledního soudu.

Praktikoval jsem toto vnitřně sadistické cvičení na poustevně v Prachovských skalách už od pátku. Přinášelo to neuvěřitelné prožitky, takové, jaké přináší vášnivý vztah milenců, kteří si dělají ty nejhorší, ale i ty nejnádhernější věci. Abych z toho úplně nezbláznil, musel jsem si celou dobu přes den a obzvlášť  v noci neustále připomínat dva základní pokyny  Jógačára meditace, a tak jsem v největších náporech fantazií a astrálních běsů sám sobě kdesi v hloubi duše říkal:

Zklidni se a bděle sleduj, co je podstatou toho, o čem teď medituješ.

Když pokyn plně zafungoval, tak jak jsem byl zvyklý z mandal prvních 18 kapitol Guhjasamádža tantry, nastal okamžik ptát se na to, kdo vlastně meditaci prožívá. Jinými slovy na to, „kdo jsem já“?

Pro mudly je tato otázka spojena se jmény, tituly, zaměstnáním, majetkem, národností a známostmi, ale ve skutečnosti tím mudlové popisují jen to, co dělají a hrají v divadle život, popisují jen to, co se rozbije v okamžiku, kdy je někdo na ulici exotické země okrade o peníze a doklady, v okamžiku, kdy se praští do hlavy a dostanou amnézii.

Abych zjistil, kdo jsem já v plném rozsahu, ptal jsem se, kdo že tu medituje o Boží lásce a posledním soudu…

Věděl jsem, že pro plnou odpověď tohoto Spiritual Trekkingu potřebuji stejně jako Cacella tantrickou partnerku.

Dlouho jsem v předchozích dnech vybíral, koho nechám v sobotu do svých meditací vstoupit. Zbyly tři finalistky: Janina z Opavy byla na závěrečné kapitoly Guhjasamádža tantry ve svých šestadvaceti moc stará, Markéta z Teplic kvůli své hubenosti neuměla udržet dlouhodobé ztopoření, a tak nakonec jako tantrickou mudru volím Jitku, vnadami obdařenou devatenáctku z  Mělníka. Bylo to báječné…  nekonečné světlo Boží a nekonečná bolest konce světa Posledního soudu se v extázích a propojení umocní oproti běžné sólo meditaci tisíckrát.

Pokračoval bych i v neděli, ale mám ranní přednášku v Pardubicích. Za rozbřesku se proběhnu okruhem Prachovských skal, protáhnu tělo v milovaných pohybech na konečcích prstů lehkou klasikou na Táborskou věž a už spěchám přes Jičín a Hradec do města, kde jsem prožil nádherné časy s bydlením na hlavní tribuně dostižiště. Připadal jsem si tehdy jak král, jenž poté, co otevře oči a dveře svého pokoje, má jen sám pro sebe obrovský anglický park s Taxisovým příkopem…

Ty vole, ty se nějak dojímáš! Hned jak si to uvědomím, přemýšlím, jestli za mou dobrou náladu plnou energie může prsatá Jitka a nebo meditace jezuity, který zběhl k tibetským lámům.

Než to rozřeším, dorazím do pardubické Dobré čajovny. Po uvítání panem Nevělíkem,  zakladatelem  čajovny, ve které byli do tajemství čaje zasvěcováni tovaryši z celé země, si vychutnám excelentní Dračí oči, a pak už se věnuji hostům přednášky o svých tarotových kartách POETREE.

.
…. ….
Šestá a sedmá předpremiéra De Sade Sútry nemají prozatím stanovené datum vydání – buď až nastane ten správný okamžik a nebo v rámci oslav 5000-cího prodaného výtisku knihy Casanova Sútra či při příležitosti 2 000 000-tého kliku na webech:

.
Také vy můžete pomoci, abychom obě magické hranice překonali v nejbližších týdnech, nechybí už mnoho. Takže čtěte, klikejte, nabádejte k témuž druhé a pokud jste si v knihkupectví knihu Casanova Sútra, na kterou De Sade Sútra volně navazuje, již pořídili, zauvažujte, zda by nebyla vhodným dárkem k vánocům pro někoho ve vašem okolí, kdo potřebuje nakouknout pod pokličku tajemství lásky a sexu.
…. ….
.

… Zvláštnost těchto tarotů není v tom, že jsem je na základě studia  tradičních tarotových karet Sola Busca, Rider-Waita, Crowleyho a Osho-Zen-Tarotu opatřil moderní symbolikou fotografií, nasbíraných během svých Spiritual Trekking poutí světem, ale skutečnost, že každá karta zde má tři verze: duchovní-psychologickou-fyzickou a majitel tarotu si sám zvolí, jak si na tom ve které oblasti života stojí. A podle toho si vybere kartu pro danou oblast, čímž si nakonec vytvoří balíček karet přesně na míru své osobnosti a životní etapy, a ten pak aktualizuje dle svých růstů a pádů, protože když se v životě něco naučí, vymění kartu v dané oblasti za duchovnější a naopak, když v nějaké životní zóně upadne, sáhne po kartě hmotnější…

Promiňte, že vás přerušuji, Guru Járo, ale venku vás čeká nějaká dívka. Nechce jit dovnitř, ale říkala, že je to velmi důležité.

Vyjdu ven a tam stojí stopařka Martina – ano, ta, co mě v autě omámila tak, že jsem se k vědomí probral až ve vinném sklípku…

Je mi to strašně lito, udělala jsem to, abych zachránila svůj vztah s Tomem, ale teď vám chci pomoct, Houdini je v Maroku a chystá něco strašného…

V Maroku? To je náhoda, zrovna odjíždím do Andalusie a pak chci pokračovat do Maroka.

No právě… To, co chystá, se týká vás.

Už zase?

.

Nezapomeňte hlasovat v anketě a označit, které z témat De Sade Sútry vás nejvíc zaujalo a chtěli byste se o něm více dočíst v připravované knize.

Anketu naleznete v pravém černém sloupci – sidebar - zde»

.


Comments are closed.