8.10.2014 | Za “odháčkování” dostal guru Jára 10 let vězení

Posted by aura On October 8, 2014 Comments Off

Celou reportáž si můžete přečíst níže.

Za “odháčkování” dostal guru Jára 10 let vězení

Michaela ŠMÍDOVÁ, redaktorka:
Na 10 let do vězení poslal zlínský soud Jaroslava Dobeše, přezdívaného “guru Jára”. Jen o půl roku kratší trest pak dostala lektorka jeho ezoterické školy poetrie Barbora Plášková. Metody dvojice, která je na útěku, neměly podle senátu s duchovními naukami nic společného.

Petr ZAPLETAL, redaktor:

Chtěly zapomenout na rozchody a nevydařené vztahy. Teď mají trauma, se kterým budou žít celý život. Řeč je o stovkách žen, které podlehly guru Járovi a jeho léčbě zlomených srdcí. Za semináře si nechal dobře zaplatit, pak je Óm nadsamec skončil tradičně znásilněním. Ženy přitom byly často úplně mimo.

Pavel HUDE, soudní znalec:

Celý týden byly bez zásadního příjmu tekutin, potravy, přiměřené délky spánku.

Petr ZAPLETAL, redaktor:

O sexu se ale nemluvilo. V ezoterické škole se tomu říkalo odháčkování. Ani studentky údajně netušily, že při něm hlavní roli sehraje Dobešovo mužství.

Iveta EICHLEROVÁ, státní zástupkyně:

Poškozené se nacházely v uvedeném okamžiku ve stavu bezbrannosti, přičemž tento stav byl způsobem hyperventilačním dýcháním, kdy tyto ženy se nemohly žádným adekvátním způsobem bránit.

Petr ZAPLETAL, redaktor:

K samotnému odháčkování je připravovala Dobešova podřízená Barbora Plášková. Vybírala i studentky.

účastnice školy:

Lektorky byly jeho kuplířky. Dobrovolně mu hledaly určitý typy holek, který by se mu mohly líbit.

Petr ZAPLETAL, redaktor:

Poetrie pořádala kurzy třeba v tomto pronajatém domě na okraji Zlína. I tady zbavoval problémů inteligentní ženy, často s vysokoškolským titulem.

Alena GAYOVÁ, soudní znalkyně:

Nejdůležitější známka toho poškození jsou pocity viny, výčitky a porucha sebeúcty.

Libor KNOT, obhájce:

Pan Dobeš v podstatě při tom léčebném rituálu byl přesvědčen o tom, že ty zájemkyně jsou seznámeny s tím, že ho chtějí dobrovolně podstoupit.

Petr ZAPLETAL, redaktor:

Dobeš s Pláškovou ale o rozsudku nemají nejspíš ani tušení. Už několik let se schovávají v Asii. Údajně i tam guru Jára svým svérázným způsobem zbavuje ženy problémů. Petr Zapletal, televize Nova.

Comments are closed.